Instalacje solarne

Firma nasza zajmuje projektowaniem i wykonawstwem instalacji solarnych z wykorzystaniem paneli płaskich oraz rurowych. Zbiorniki solarne z podwójną wężownicą z możliwością podpięcia dodatkowego źródła ciepła jakim jest Pompa ciepła lub piec CO. Proponujemy urządzenia uznanych i sprawdzonych producentów krajowych jak i europejskich. Jako uzupełnienie oferty odzysku paneli solarnych projektujemy również układy z użyciem pomp ciepła powietrznych oraz gruntowych. Proponujemy również zbiorniki z wbudowaną pompą ciepła. Zapewniamy obsługę i serwis w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym.

Instalacje solarne
Instalacja solarna może być stosowana w kilku konfiguracjach w domowym systemie grzewczym. Od wspomagania instalacji c.w.u. po współpracę w ogrzewaniu domu. W zależności od potrzeb oraz komponentów instalacji grzewczej solary mogą pełnić różne funkcje.
Najpopularniejszych i najefektywniejszych sposobem wykorzystywania energii słonecznej jest ogrzewanie wody użytkowej, ale kolektory mogą również wspomagać centralne ogrzewanie. Możliwości jest wiele.
Oto kilka przykładów wykorzystania techniki solarnej w gospodarstwie domowym:

 Schemat instalacji solarnej wspomagającej domowy system C.O. W tego typu instalacji system ogrzewania powinien opierać się na niskich parametrach temperaturowych, np. ogrzewanie podłogowe a nadwyżki ciepła w okresie letnim powinny być zagospodarowane, np. do ogrzewania basenu kąpielowego. Aby udział energii z kolektorów w ogrzewaniu był znaczący, budynek powinien zapewniać niskie straty energii cieplnej do otoczenia